top
logo

Gallery sp2ipk

Flags

free counters


QRP nowa łaczność
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 30 sierpnia 2011 19:15

Nowe moje  osiągniecie na KF !!
Dzisiaj 30 sierpnia na moim trx Ft817,

 na zasilaniu bateryjnym, czyli z mocą na poziomie tylko 3-4 W, siedząc w ogródku, z podpiętą, na dodatkowym kablu RG58 (ok. 15m), anteną pionową Diamond CP6, zrobilem na paśmie 21 MHz łączność SSB z amerykańską stacją KW8L op Jack. Raport dla mnie 53.  Z jego strony zdziwienie, iż moja moc to tylko niecałe 5W, było ogromne, a moje zadowolenie niesamowite. Cieszyłem się  jak dziecko. Była okazja do pogadania trochę więcej niż zdawkowa wymiana raportów. Bałem się, iż z powodu QSB nie cała moja relacja zostanie odebrana, ale bez obaw - wszystko doleciało. Jest to moja pierwsza interkontynentalna łączność QRP. I po co setki watów lub kilowaty, jeżeli w sprzyjających warunkach propagacyjnych takie łączności są mozliwe. Czułem się jak pionier radiowy, gdzie w latach początków radia, takimi mocami robiono podobne łączności. To jest niesamowita satysfakcja.
Dla wszystkich którzy bawią sie QRP przesyłam pozdrowienia.

Zmieniony: wtorek, 30 sierpnia 2011 19:49
 

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla 1.5 Template imagemagick Valid XHTML and CSS.