top
logo

Gallery sp2ipk

Flags

free counters


Powroty
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 19 lutego 2018 17:17

Czas najwyższy aby strona ta znowu ożyła. Niestety aktywność na tej stronie jest odbiciem mojej krótkofalarskiej działalności. W ostatnich latach nie byłem zbyt zaangażowany w sprawy krótkofalarskie. Przyczyny takiego stanu rzeczy były bardzo różne.

Począwszy od awarii rotora anten UKF czy innych radiowych urządzeń , poprzez trudne warunki atmosferyczne – np. silne wiatry i zagrożenia z tym związane dla sytemu antenowego,  na większym zaangażowaniu w pracę zawodową czy życie rodzinne  skończywszy.

Myślę, że krótkofalarstwo, mimo, iż dla nas zarażonych tym bakcylem, jest  cały czas tym najważniejszym hobbystycznym zajęciem,  ma swoje wzloty i zaniechania. Jak patrzę w przeszłość to przypomina mi to sinusoidę,  raz to zaangażowanie wzrasta, a po okresie wzmożonej aktywności jest zawsze spadek, aby ponownie za jakiś czas znowu się w sprawy radiowe włączyć. Tak, jak są powody do mniejszej aktywności, to zawsze też są powody, aby do radia i spraw z nim związanych wrócić. Do takich powrotów przyczyniają się czasami koledzy krótkofalowcy, czasami jakieś nowości sprzętowe, czasami jakiś nowy tryb pracy radiowej np. nowe emisje cyfrowe, nowe pasma a czasami jakieś nowe konstrukcje antenowe lub nowe konstrukcje radioamatorskie. Te rzeczy sprawiają, iż kolejny raz ma się nawrót tej samej radiowej choroby.

No dobra, wytłumaczenie się jako  pierwszy krok do większej aktywności na tej stroniczce został zrobiony. teraz już powinno być  „z górki”. Zawsze, jak siadałem do napisania czegoś na tej stronie miałem problem od czego zacząć i jak potraktować ten okres mojej bezczynności. Każda wiadomość czy news wydawał  mi się zbyt  błahy lub nieważny aby potraktować go jako coś, co warto opublikować z korzyścią dla wszystkich. Mam nadzieję, że te obiekcje i obawy mam już za sobą . Spróbuję teraz być na bieżąco.

I tak publikuję zdjęcie ze spotkania OT16 w Malborku.

Zmieniony: poniedziałek, 19 lutego 2018 18:50
 

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla 1.5 Template imagemagick Valid XHTML and CSS.